Konkurs

Szanowni Państwo!

Z największą przyjemnością podajemy wyniki konkursu „Mistrzowie i patrioci” organizowanego pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Na konkurs wpłynęło niemal 1,2 tys. prac z kilkuset szkół z całej Polski! Jest nam niezwykle miło, że nasza inicjatywa spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Do wszystkich szkół, których uczniowie zostali nagrodzeni, wysłaliśmy zaproszenie na uroczystość w Pałacu Prezydenckim z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Do pozostałych uczestników konkursu roześlemy pocztą nagrody pocieszenia – gry planszowe Mistrzowie i patrioci. Zostaną dostarczone na adresy szkół przed świętami Bożego Narodzenia.

Prace były oceniane w dwóch etapach – najpierw przez komisję złożoną z przedstawicieli organizatora, a następnie przez sześcioosobowe jury. Zasiedli w nim:

  • Ryszard Czarnecki – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Członek Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego
  • Dariusz Buza – Dyrektor Departamentu Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu i Turystyki
  • Mirosława Pattenden – przedstawicielka KGHM Polska Miedź SA, partnera konkursu
  • Maciej Zdziarski – prezes Instytutu Łukasiewicza
  • Magdalena Stokłosa i Aleksandra Wójcik – współautorki dwóch części publikacji Sportowcy dla Niepodległej

Jury wyłoniło laureatów:

PIERWSZE MIEJSCE

Julia Sokołowska – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
Emilia Gajdzińska – I Liceum Ogólnokształcące w Głogowie
Zofia Kaśków – Katolickie Liceum im. Św. Marka w Słupsku
Martyna Niżnik – Zespół Szkół Nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku
Katarzyna Klęczek – V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej 

DRUGIE MIEJSCE

Jan Skoumal – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach
Wiktoria Zawadziłło – IX LO Mistrzostwa Sportowego im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Chorzowie
Dorota Zawadka – Zespół Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie
Natalia Wrońska – III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła w Brodnicy
Aleksandra Mitek – II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisław Wyspiańskiego w Legnicy
Jakub Wichór – Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale
Maja Maćków – Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie
Weronika Gargas – II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu
Julia Ciesielska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku
Maria Wrodarczyk – Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach 

TRZECIE MIEJSCE

Julia Ratajczak – Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie
Beata Zagrodnik – I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce
Emilia Ciucias – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie – Liceum Ogólnokształcące im. 15 Pułku Piechoty „Wilków”
Oliwia Walczak – Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie
Emilia Warchałowska – I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu
Julia Kozłowska – III LO im. Jana Pawła w Brodnicy
Sebastian Radzimiński – Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie
Łukasz Płochocki – Zespół Szkół nr 1 w Grajewie
Norbert Losiak – Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli
Julita Borowska – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku

WYRÓŻNIENIE PIERWSZEGO STOPNIA

Marta Sygutowska – VII Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze
Ewelina Pajdosz – Zespół Szkół Samorządowych Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Podlaskiej w Komarówce Podlaskiej
Justyna Homa – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu
Zuzanna Bielak – Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale
Oliwia Adamczuk – Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu
Wojciech Bogacz – IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu
Patryk Bartoszcze – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
Paweł Podstawka – IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie
Małgorzata Rogala – Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie
Oliwia Gorgol – Zespół Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie, XVI Liceum Ogólnokształcące

WYRÓŻNIENIE DRUGIEGO STOPNIA

Martyna Dudzicka – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie
Klaudia Przyrowska – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie
Maja Margasińska – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu
Aleksandra Lenart – Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie
Mikołaj Perlik – VII Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Kusocińskiego w Bydgoszczy
Bartłomiej Bentkowski – Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Suchaniu
Hubert Cora – VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie
Maja Cedro – II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim
Zuzanna Żelazek – II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie
Natalia Młodak – I Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni 

WYRÓŻNIENIE TRZECIEGO STOPNIA

Natalia Makowska – IV Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu
Estera Leszczyńska – Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
Maja Kieszek – XV Liceum Ogólnokształcące im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu
Magdalena Sołtowska – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej
Daria Stasiewicz – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach
Wiktoria Bednarz – II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy
Gabriela Matkowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie
Dominika Rudek – Zespół Szkół Technicznych i Ekonomicznych im. Stanisława Mikołajczyka w Pasłęku
Jakub Mikołajczak – Liceum Ogólnokształcące im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu
Emilia Golenia – Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie
Weronika Kus – III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie
Maria Pawul – VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Julia Czuchryta – II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie
Mikołaj Wąsowicz – IV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Piasecznie
Marlena Kwiatkowska – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku
Patrycja Czerwińska  – Zespół Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy
Michał Wojciechowski – Liceum Ogólnokształcące im. II Armii Wojska Polskiego w Trzebnicy
Oliwia Kaliska – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy
Wojciech Roguski – XLIII Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie
Alicja Barczyk – Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowskich Górach 

Gratulujemy!

Zwycięskie prace (zdobywców I, II i III miejsca) ukażą się w wydawnictwie podsumowującym projekt. Jego egzemplarze przekażemy laureatom podczas gali finałowej.

Zespół Fundacji Instytut Łukasiewicza